Samarbeids- partnere:





|
- Beklager: Ingen tropenatt i natt ...
22.08.07: Det ble dessverre ingen tropenatt verken på Agder eller i Rogaland i natt. De høyeste minimumstemperaturene var ved kyststasjonene i Agder.
Vår aller sørligste vær-utpost, Lindesnes Fyr, var nærmest til å oppleve tropenatt i natt. Ifølge førstekonsulent Stein Kristiansen på Klimadivisjonen på Meteorologisk institutt var nattens minimum på Lindesnes Fyr 18,1 grader og dermed nesten to grader fra grensen for en tropenatt. Også her på Mandal-Eigebrekk var det svært varmt i natt: Minimum på 17,6 grader og den desiderte varmeste natten her siden midten av juni. Copyright: Bernt Lie
Tilbake
|
 Nyheter
EKSTREM DESEMBERVARME: - Tafjord satte ny desembervarmerekord med 18,7*C i dag
Bærum, 01.12.24: Søndagens varmeblaff over indre fjordstrøk på Sunnmøre ga en ny norgesrekord for desember-varme. Ikke uventet var det Tafjord som overtok norgesrekorden med en margin på fire tideler, til hele 18,7 grader, på desembers første dag.
Les mer |
FORELØPIG SISTE TROPENATT: -- I Narvik ble det ikke kjøligere enn 20,3*C i natt
Mandal-Eigebrekk, 10.09.24: Det varme været i Nord- Norge ga ytterligere en tropenatt nord i det lange Nordland fylke i natt. Nyheten ble brakt ut fra en av de kvinnelige statsmeteorologene i Tromsø, som glemte å fortelle hva temp'en hadde vært.
Les mer |
TROPENATT I NATT: - Sjeldent varm natt i natt på Sør-Helgeland og indre Sunnmøre
Mandal-Eigebrekk, 09.09.24: Ved tre av Meteorologiskes målestasjoner ble det natt til i dag registrert tropenatt, dvs. at nattetemperaturene fram til åtte i morges ikke gikk under 20,0 grader. Til å være såpass sent i september er dette sjeldent!
Les mer |
Nyhetsarkiv
|