Samarbeids- partnere:





|
UTEN INTERNETT: - Intet vær-nytt fra vestfronten
04.09.07: I ca 16 timer har vi her på Vær og vind vært uten internettforbindelse. Dermed er det ikke blitt lagt ut noen vær-nyheter.
Ved 17-tiden mandag ettermiddag rev en lastebil med en gravemaskin på hengeren ned strøm-, telefon-, kabel-tv- og internettforbindelsen til mange hundretalls abonnenter med adresser i Rudsveien og Rudsdalen på Dønski i vestre Bærum. En stolpe med alle slags ledninger knakk tvert av da bil og graver skulle prøve å rygge og traff nettopp den ledningsopphengte stolpen i veikanten. Hafslund var raskt på pletten og gjenopprettet strømforbindelsen. Lenger tid tok det før ivrige vestre-bæringer kunne se fjernsyn igjen - mange gikk glipp av det meste av fotballkampen ("hjemme"-kampen) mellom Bærum og Fredrikstad. Internett kom ikke tilbake før kl. 08.43 i morges - altså etter nær 16 timers brudd! Det er Canal Digital Norge som er ansvarlig for dette. Vh Bernt Lie
Tilbake
|
 Nyheter
EKSTREM DESEMBERVARME: - Tafjord satte ny desembervarmerekord med 18,7*C i dag
Bærum, 01.12.24: Søndagens varmeblaff over indre fjordstrøk på Sunnmøre ga en ny norgesrekord for desember-varme. Ikke uventet var det Tafjord som overtok norgesrekorden med en margin på fire tideler, til hele 18,7 grader, på desembers første dag.
Les mer |
FORELØPIG SISTE TROPENATT: -- I Narvik ble det ikke kjøligere enn 20,3*C i natt
Mandal-Eigebrekk, 10.09.24: Det varme været i Nord- Norge ga ytterligere en tropenatt nord i det lange Nordland fylke i natt. Nyheten ble brakt ut fra en av de kvinnelige statsmeteorologene i Tromsø, som glemte å fortelle hva temp'en hadde vært.
Les mer |
TROPENATT I NATT: - Sjeldent varm natt i natt på Sør-Helgeland og indre Sunnmøre
Mandal-Eigebrekk, 09.09.24: Ved tre av Meteorologiskes målestasjoner ble det natt til i dag registrert tropenatt, dvs. at nattetemperaturene fram til åtte i morges ikke gikk under 20,0 grader. Til å være såpass sent i september er dette sjeldent!
Les mer |
Nyhetsarkiv
|