Samarbeids- partnere:





|
USASNØSTORMEN: - Nær meter'n med snysnø i Connecticut lørdag
Genève/Bærum, 09.02.13: - Den amerikanske delstaten Connecticut ble hardest rammet av det voldsomme snøværet fredag-natt-til-lørdag og utover lørdagen. Det går fram av nedbørdata på verdenskartet til WMO, Genève, der to av byene fikk 90 - 100 cm snø.
Mens Vær og vinds venner på W 14. Street i Midtown Manhattan bare fikk 20 - 25 centimeter snø på sin terrasse, var det langt mer snø å se i New Jersey og ikke minst i Connecticut. Lørdag kveld norsk tid var mer enn 650.000 husstander uten strøm, og det var kaos på mange hovedveier.
- Her kom det mest Fra WMOs nedbørkart around the world viser det seg at det kom hele 82,9 mm nedbør - som snø - i løpet av de 24 timene fram til kl. 19.00 norsk tid (13.00 lokal tid) på Hartford/Bradley International Airport. Det svarer til én meter nysnø! Ved Bridgeport/Igor I. Sikorsky MEM, også i Connecticut, kom det 74,9 mm nedbør, også dette utelukkende som snø. Dette blir av lokale meteorologer karakterisert som ett av de største snøfallene i denne delstaten noen gang! Copyright: Bernt Lie
Tilbake
|
 Nyheter
VESTLAND PÅ MANDAGENS VARMETOPP: - Årets hittil høyeste maksimum = 20,6*C på Stord Lufthavn
Bærum, 20.04.21: (NY!) Mens Vær og Vinds spesialtilgang på eKlima-databasen ikke fungerer, må vi støtte oss på andre kilder for å fortelle om at gårsdagens topp på 20,6*C er hittil høyeste temperatur i det laaange landet vårt hittil i år!
Les mer |
SOMMEREN KOM PÅ EN SØNDAG: - Både Østlandet, Sørlandet og sørlige Vestland fikk sitt første møte med årets sommer; varmest på Tofte i Hurum
Bærum, 19.04.21: Tre timer etter at ekstremdøgnet i går var avsluttet pr kl. 20.00 sommertid, var det fortsatt store mangler i temperaturene i Meteorologisk institutts datavarehus, eKlima. Nå i formiddag er også døgnmidlene på plass -- med sommer!
Les mer |
TIRSDAGSVARMEN ØSTENFJELLS: - Fem steder i Vestfold og Telemark og i Viken nådde opp til nordisk sommervarme på nest siste mars-dag
Mandal-Eigebrekk, 31.03.21: Også ved dette midnattskiftet manglet det maksimumstemp'er i Meteorologisk institutts datavarehus, eKlima-databasen. Derfor kunne heller ikke NRK-TV-meteorologen bringe toppnoteringene i Dagsrevyens kveldssendinger!
Les mer |
Nyhetsarkiv
|