Samarbeids- partnere:





|
RETTELSE: - Største døgnnedbør i september var likevel ikke 75,4 mm på Konnerud ved Drammen, men 75,5 på Landvik ved Grimstad
Mandal-Eigebrekk, 05.10.13: Da Vær og vind den siste september-kvelden skulle legge ut en liten oversikt over temperatur- og nedbørforhold landet rundt, tråkket vi feil med en tidels millimeter. Klimatologisk månedsoversikt viser 75,5 mm som det meste.
Som noen kanskje husker snart fem døgn senere, skrev vi i oppslaget SEPTEMBERTALL ... at det ser ut til at de 75,4 mm nedbør på Konnerud ved Drammen onsdag den 18 var den største døgnnedbøren på landsbasis. Når vi så har fått printet ut Klimatologisk månedsoversikt, viser det seg at Bioforsk-værstasjonen Landvik ved Grimstad fikk 75,5 mm tirsdag den 10.9., dvs. i løpet av de 24 timene fra kl. 08.00 mandag den 9.9. til samme tid tirsdag 10.9. Copyright: Bernt Lie
Tilbake
|
 Nyheter
FEBRUAR BLE REKORDVARM: - Budstikka i Asker og Bærum med dette oppslaget på side 11 i dag
Bærum, 02.03.22: - Aldri har det vært så varmt i februar som det var på månedens siste dag. 13,8 grader er den nye Asker- rekorden som var fra 1998, heter det i ingressen til væroversikten komponert av journalist Mette Sjølie. Ja, og hva så?
Les mer |
FEBRUAR 2021 VARMEST PÅ SISTE DAG: - Både 17,9 og 16,6 grader i Hokksund i Øvre Eiker søndag; hvem blir godkjent?
Bærum, 28.02.21: Skal man fortsatt forholde seg til værdata som ligger i Meteorologisk institutts datavarehus (eKlima), ble det satt ny fylkesvarmerekord i dag i det nye storfylket Viken. På jernbaneknutepunktet Hokksund ble det målt 17,9 grader!
Les mer |
FEBRUARVARMEREKORD I KRISTIANSAND S I DAG: - 16,3 grader på Kjevik, men enda litt vamere i Grimstad
Bærum, 28.02.21: På den siste februar-dagen slo vårværet til med temperaturer opp i 16,9 grader, som på Landvik ved Grimstad. Men i sørlandshovedstaden markerte byens lufthavn seg med ny februar-varmerekord: 16,3*C. Der startet målingene i 1941!
Les mer |
Nyhetsarkiv
|