Samarbeids- partnere:





|
NYTT REGNVÆR I VEST: - Foreløpig bare små mengder fram til sju i kveld
Bærum, 30.10.14: Værradarene til Meteorologisk institutt viser at det i ettermiddag omkring kl. 16.00 kom et nytt regnvær inn fra vest. Fram til aftenobservasjonen kl. 19.00 var det bare små mengder som var registrert: Som mest 6,6 mm i Balestrand i Sogn
En liten opplett har de hardest flomramte områdene på Vestlandet torsdag hatt der sentrene Odda, Voss, Flåm og Førde har fremstått som raserte samfunn. Vær og vind var i kveld engstelig for å gå inn i Meteorologisk institutts eKlima-database for å hente opp den nedbøren som måtte ha kommet fram til sju i kveld. På Vestlandet fant vi disse verdiene:
¤ 6,6 mm Balestrand-Bale i Sogn ¤ 2,4 mm Utsira Fyr ¤ 2,2 mm Særheim på Jæren.
I Midt-Norge hang det igjen noe nedbør fra restene av katastroferegnet på Vestlandet, med 8,0 mm på Åfjord III på Fosen, 5,9 mm på Ørland-Lufthavnen, og 5,3 mm på Hitra-Sandstad. Men mer er underveis ... Copyright: Bernt Lie
Tilbake
|
 Nyheter
VESTLAND PÅ MANDAGENS VARMETOPP: - Årets hittil høyeste maksimum = 20,6*C på Stord Lufthavn
Bærum, 20.04.21: (NY!) Mens Vær og Vinds spesialtilgang på eKlima-databasen ikke fungerer, må vi støtte oss på andre kilder for å fortelle om at gårsdagens topp på 20,6*C er hittil høyeste temperatur i det laaange landet vårt hittil i år!
Les mer |
SOMMEREN KOM PÅ EN SØNDAG: - Både Østlandet, Sørlandet og sørlige Vestland fikk sitt første møte med årets sommer; varmest på Tofte i Hurum
Bærum, 19.04.21: Tre timer etter at ekstremdøgnet i går var avsluttet pr kl. 20.00 sommertid, var det fortsatt store mangler i temperaturene i Meteorologisk institutts datavarehus, eKlima. Nå i formiddag er også døgnmidlene på plass -- med sommer!
Les mer |
TIRSDAGSVARMEN ØSTENFJELLS: - Fem steder i Vestfold og Telemark og i Viken nådde opp til nordisk sommervarme på nest siste mars-dag
Mandal-Eigebrekk, 31.03.21: Også ved dette midnattskiftet manglet det maksimumstemp'er i Meteorologisk institutts datavarehus, eKlima-databasen. Derfor kunne heller ikke NRK-TV-meteorologen bringe toppnoteringene i Dagsrevyens kveldssendinger!
Les mer |
Nyhetsarkiv
|