Samarbeids- partnere:





|
USAs NORDØSTSTATER: - Forbereder seg på tidenes uvær med voldsomt snøfall
Patong By-Thailand, 26.01.15: - En dag vil du kunne fortelle barnebarna dine om uværet med snø og regn, torden og stormkast i 2015, skriver CNN på nett i formiddag. NWS bruker uttrykk som "life-threathening" og "historic" om det været som er i vente.
- Årets første snø-uvær iden nordøstligste delen av USA kan droppe opptil tre fot (90 centimeter) snø over Boston og New York før det tar slutt tirsdag, med frysende regn og kraftige vindkast som kan nå opp i 55 til 65 kmp (48 - 56 km/t). Uværsvarslene er utstedt av NWS (National Weather Service) for statene fra Maryland gjennom Maine til Canada, skriver CNN mandag formiddag.
- NY-ordfører de Blasio… - Jeg vil at alle nå må forstå at det vi kommer til å oppleve, etter all sannsynlighet, er en av de største og mest omfattende snøstormene i byen New Yorks historie, sa New York-borgermester Bill de Blasio til CNN. Han minte om tidenes største snøstorm i 2006 da det kom 26,9 tommer (68 centimeter) snø og den i desember 1947 da det kom 25,8 tommer (66 cm). Copyright: Bernt Lie
Tilbake
|
 Nyheter
TO STEDER I ROGALAND FIKK OVER 100 MM NEDBØR SISTE DØGN: - 119,0 mm på Maudal i Gjesdal var det våteste
Bærum, 22.01.21: Mens ekstremværet Frode har herjet i Nord-Helgeland, og Troms med vindkast opp i 50 m/s -- orkan starter på 32,7 m/s! -- har det samtidig kommet svært mye nedbør i de to Rogalands-kommunene Gjesdal og Lund: Opptil 119,0 mm!
Les mer |
FÆRDERS NYE NORGESREKORD FOR ÅRSMIDDELTEMPERATUREN: - Står seg på 10,3*C og stryker dermed 10,0*C fra 2014 og Sola og Fister-Sigmundstad
Bærum, 02.01.21: Vær og Vind slo fast i et oppslag den 22.12. at Færder Fyr ville sette ny norgesrekord for høy årsmiddeltemperatur med 10,3*C. Når månedsdata for hele 2020 nå er tilgjengelig i Meteorologisk institutts datavarehus, er dette klart.
Les mer |
REKORDNEDBØR FØR KVIKKLEIRERASET I GJERDRUM: - Overmettet leiregrunn raste ut i ca 700 meters lengde og 300 meters bredde
Bærum, 01.01.21: Den katastroferammede kommunen Gjerdrum er ikke dekket inn på Meteorologisk institutts nett. Kommunene omkring som Nittedal, Lillestrøm, Nannestad og Ullensaker er dekket. Stasjonen Skedsmo- Hellerud ligger ca 8 km SSW for Ask.
Les mer |
Nyhetsarkiv
|