Samarbeids- partnere:





|
APRILSTARTKULDE: - Fylkesrekord i dag også i Aust-Agder, enda to gradere kaldere i Vestfold enn på 1.4.
Mandal-Eigebrekk, 02.04.18: Selv om den andre april- dagen ikke kunne fremvise sterkere kulde enn de minus 30,5 som ble logget ut på Sandhaug på Hardangervidda, ble det ny fylkesrekord i Aust-Agder - på Hovden - og et par grader kaldere i Vestfold
Den laveste temperaturen i det lange landet vårt i dag kom inn fra Hardangervidda vest, i 1210 meters høyde, fra Sandhaug ved RV 7. Minus 30,5 var det kaldeste her i sør mens Finnmarkskulden ikke kunne mætsje dette. Fra Hovden-Lundane i Setesdalen kom det inn minus 25,4 grader til Meteorologisk institutts database. Det var en halv grad lavere enn hva samme sted kunne oppvise som fylkeskulderekord i Aust-Agder den 8.4.2013. Og i Vestfold fylke, innen Sande kommune i et lavfjellsområde over mot Lågendalen, kom det inn minus 19,9 grader som døgnets minimum fra Sande- Lauvkollmyr. For dette fylket ble gårsdagens nye april-rekord senket med nøyaktig to grader. - - - Rekordoversiktene her på Vær og vind er oppdatert på både gårsdagens og dagens nye kulderekorder. Copyright: Bernt Lie
Tilbake
|
 Nyheter
FEBRUAR 2021 VARMEST PÅ SISTE DAG: - Både 17,9 og 16,6 grader i Hokksund i Øvre Eiker søndag; hvem blir godkjent?
Bærum, 28.02.21: Skal man fortsatt forholde seg til værdata som ligger i Meteorologisk institutts datavarehus (eKlima), ble det satt ny fylkesvarmerekord i dag i det nye storfylket Viken. På jernbaneknutepunktet Hokksund ble det målt 17,9 grader!
Les mer |
FEBRUARVARMEREKORD I KRISTIANSAND S I DAG: - 16,3 grader på Kjevik, men enda litt vamere i Grimstad
Bærum, 28.02.21: På den siste februar-dagen slo vårværet til med temperaturer opp i 16,9 grader, som på Landvik ved Grimstad. Men i sørlandshovedstaden markerte byens lufthavn seg med ny februar-varmerekord: 16,3*C. Der startet målingene i 1941!
Les mer |
NY VARMFRONT INN FRA SØRVEST: - Etne i Sunnhordland nådde 13,7 grader i dag
Bærum, 22.02.21: Fra lavtrykk i Nordsjøen og på Atlanteren svingte en varmfront mandag inn over det sørvestlige hjørnet av det laaange landet vårt. De høyeste temperaturene i dag ble derfor målt i noen fjordstrøk i Rogaland og i Sunnhordland.
Les mer |
Nyhetsarkiv
|