Samarbeids- partnere:





|
ETTERLENGTET REGN: - En liten rotbløyte i går kveld, og mye mer i natt...
Mandal-Eigebrekk, 29.07.18: Her nede aller lengst sør på Sørlandet slo nedbørfronten fra Skagerrak inn først ved 18.40-tiden, også med torden. Vi fikk noe beskjedne 3,7 mm nedbør fram til aftenobservasjonen kl. 20.0 CEST. Andre steder fikk mer...
I denne korte oversikten før dagens møte på Golden Beach med morgenbaderne rekker Vær og vind å legge ut de FEM største nedbørhøydene som ble målt på eller logget ut ved Meteorologisk institutts værstasjoner:
¤ 26,1 mm, Høydalsmo II i Tokke i Telemark ¤ 23,6 mm, Ramnes-Kile vestre i Re på indre Vestfold ¤ 20,3 mm, Tveitsund i Nissedal i Vest-Telemark ¤ 20,0 mm, Særheim i Klepp på Jæren ¤ 19,7 mm, Eik-Hove i Lund i Sør-Rogaland.
Vær og vind har sitert disse verdiene fra nettportalen "yr.no". - - - I natt fikk også Mandal-Eigebrekk en god "bløyde". Regnbygene stoppet en gang mens vi sov. Men kl. 08.00 CEST (ved morgenobservasjonen) ble det målt opp nøyaktig 20,0 mm nedbør, som hos oss utgjør 24,7 prosent av HELE julinormalen. Mao.: En fjerdedel av den normale månedskvoten kom i går kveld og de tidlige nattetimene mens lynene flerret himmelen og tordenen buldret. Copyright: Bernt Lie
Tilbake
|
 Nyheter
FEBRUAR BLE REKORDVARM: - Budstikka i Asker og Bærum med dette oppslaget på side 11 i dag
Bærum, 02.03.22: - Aldri har det vært så varmt i februar som det var på månedens siste dag. 13,8 grader er den nye Asker- rekorden som var fra 1998, heter det i ingressen til væroversikten komponert av journalist Mette Sjølie. Ja, og hva så?
Les mer |
FEBRUAR 2021 VARMEST PÅ SISTE DAG: - Både 17,9 og 16,6 grader i Hokksund i Øvre Eiker søndag; hvem blir godkjent?
Bærum, 28.02.21: Skal man fortsatt forholde seg til værdata som ligger i Meteorologisk institutts datavarehus (eKlima), ble det satt ny fylkesvarmerekord i dag i det nye storfylket Viken. På jernbaneknutepunktet Hokksund ble det målt 17,9 grader!
Les mer |
FEBRUARVARMEREKORD I KRISTIANSAND S I DAG: - 16,3 grader på Kjevik, men enda litt vamere i Grimstad
Bærum, 28.02.21: På den siste februar-dagen slo vårværet til med temperaturer opp i 16,9 grader, som på Landvik ved Grimstad. Men i sørlandshovedstaden markerte byens lufthavn seg med ny februar-varmerekord: 16,3*C. Der startet målingene i 1941!
Les mer |
Nyhetsarkiv
|