Samarbeids- partnere:





|
MER REKORDVARME: - Også i Vestfold ble det satt ny fylkesrekord tirsdag med 15 grader på Torp
Singapore, 01.03.12: Mens Vær og vind har forflyttet seg fra hjemmebasen i vestre Bærum til et kort stop-over i Singapore, viser det seg at det også i Vestfold fylke ble satt ny "all time high" for februar. Sandefjord-Torp sørget for det.
Den normalt siste dagen i februar, tirsdag den 28., kunne by en femte fylkesrekord når det gjelder februar-varme. Etter at Vær og vind hadde sjekket gjennom hele eKlima-datasettet, viser det seg at Sandefjord Lufthavn-Torp nådde 15,0 grader denne dagen. Dette er - ifølge Vær og vinds rekordoversikter - det varmeste som noen gang er blitt målt ved Meteorologisk institutts offisielle værstasjoner i Vestfold Fylke. Den tidligere rekorden på 14,5 grader hadde Sande-Galleberg fra den 23.2.1998. Når Vær og vind ikke fant den på eKlima, skyldes det at Torp for tiden ikke ligger inne på eKlima. Vær og vind fant den i et oppslags på "yr.no".
Nye norgesrekorder både den 28. og 29.2. Tveitsunds nye februar-rekord, både lokalt og for hele Telemark fylke, markerer - som Vær og vind fortalte for to dager siden - den høyeste temperaturen som er målt i hele landet i februar, bortsett fra et par steder i Møre og Romsdal fylke. Samtidig er de samme 16,9 gradene det varmeste som noen gang har forekommet på datoen den 28. februar. I går, onsdag den 29.2., var det varmest i landet på Kristianssnd-Kjevik der maksimumstemperaturen ble 14,5 grader. Det er det høyeste som noen gang er målt i hele landet på selve skuddårsdagen - den gamle var 13,4 grader fra Skodje Hagebruksskole i Møre og Romsdal den 29.2.1968. Copyright: Bernt Lie
Tilbake
|
 Nyheter
FØRSTE TROPENATT I JUNI VED VERVARSLINGA I TROMSØ PÅ 102 ÅR: - Ikke under 21,0* der i natt; og tropenatt på hele 21 steder i Nord-Norge
Mandal-Eigebrekk, 29.06.22: Hvor spesiell tropenatten sist natt var i Nord-Norge, kan kanskje best illustreres ved det faktum at KLI 90450 TROMSØ-VERVARSLINGA hadde sin første tropenatt i juni måned siden oppstart på samme sted for 102 år siden!
Les mer |
TROPENATTREKORD I GAMLE TROMS FYLKE I NATT: - Måsvik i Tromsø topper med 22,8*C i minimum i natt
Mandal-Eigebrekk, 29.06.22: På den nest siste dagen i juni ble det i natt satt ny norgesrekord for varm tropenatt. På den nye værstasjonen Måsvik i Tromsø kommune ble det ikke kjøligere enn 22,8 grader i natt. Dermed røk Bodøs gamle norgesrekord!
Les mer |
NY JUNI-VARMEREKORD I GAMLE TROMS FYLKE: - Skibotn varmest i landet tirsdag med 31,9*C
Mandal-Eigebrekk, 28.06.22: Tirsdagens varmeste -- 31,9 grader -- ble målt både på Saltdal-Nordnes i Nordland og på Skibotn V i Nord-Troms. På sistnevnte sted ble det ny varmerekord i juni i det gamle Troms fylke idet den 83 år gamle rekorden røk!
Les mer |
Nyhetsarkiv
|