Samarbeids- partnere:





|
NY HØYSOMMERDAG: - Gulsvik varmest i landet onsdag med 26,7 grader; høysommerdag nummer to på rad
Mandal-Eigebrekk, 25.07.12: Ikke mindre enn ti av Meteorologisk institutts værstasjoner østafjells kunne oppvise høysommervarme onsdag. Buskerud, Aust-Agder og Telemark var fylkene der høysommervarmen "satte seg". Onsdagen ble dag to på rad med 25+.
I en sen kveldstime her aller lengst sør på Sørlandet har Vær og vind klikket oss inn på eKlima-databasen til Meteorologisk institutt. Resultatet er blitt en kort oversikt med de ti varmeste stedene på Østlandet og Sørlandet.
- Onsdagens høysommervarme Uten mer utenomsnakk bringer Vær og vind onsdagens ti-på-topp-oversikt over det varmeste i dag:
* 26,7 grader Gulsvik Jernbanestasjon * 26,6 grader Gjerstad Jernbanestasjon * 26,5 grader Gvarv-Nes i Telemark * 26,2 grader Nelaug-Jernbanestasjonen, og Kongsberg Brannstasjon * 25,9 grader Hynnekleiv Jernbanestasjon * 25,6 grader Notodden Flyplass * 25,5 grader Skien-Geiteryggen * 25,2 grader Tveitsund i Nissedal, og Grimstad-Landvik. Vær og vind vil i kveld benytte anledningen til å gratulere Meteorologisk institutt og Jernbaneverket med deres samarbeidsprosjekt om å opprette automatiske værstasjoner på viktige jernbanestasjoner, et prosjekt som startet med opprettelsen av den første av dem: Hakadal Jernbanestasjon i Nittedal kommune, Akershus fylke, i januar 2008. Copyright: Bernt Lie
Tilbake
|
 Nyheter
TIDENES VARMESTE SEPTEMBERHELG: - Søndag toppet Sigdal-Nedre Eggedal sør i Buskerud med tangering av norgesrekorden på 28,6*C
Bærum, 12.09.23: I disse valgdager har Vær og Vind helt oversett at NIBIO-klimastasjonen Sigdal- Nedre Eggedal søndag nådde 28,6 grader i maksimumstemperatur. Det er tangering av den bare to år gamle norgesrekorden i septembervarme fra Drammen!
Les mer |
FREDAGSVARMEN I SUNNHORDLAND: - Etne bare tre tideler fra norgesrekorden i september
Mandal-Eigebrekk, 09.09.23: September har startet rekordvarm både på Øst-, Sør- og Vestlandet. En foreløpig topp kom i går, fredag, da den nye klimastasjonen Etne II i Etne i Sunnhordland nådde 28,3*C i maks.temp. mens Stavanger endte på 27,5.
Les mer |
SOMMERENS TREDJE TROPENATT: - Ikke kjøligere enn 20,6 grader på Hammerfest Lufthavn i natt
Bærum, 03.08.23: Temperaturen i natt på Hammerfest Lufthavn gikk ikke under 20,6 grader mellom åtte i går kveld og åtte i morges. Vær og Vind kan dermed notere årets -- og sommerens -- tredje tropenatt i det laaange landet vårt...
Les mer |
Nyhetsarkiv
|