Proweb Logg inn:
Brukernavn: 
Passord:

Samarbeids- partnere:

 

 







OBSVARSEL: - Meteorologene vurderer å legge ut ekstremvarsel om meget stor nedbør i Vest-Agder og Sør-Rogaland


Mandal-Eigebrekk, 06.08.12: Ved 09.30-tiden vurderer Værvarslingsavdelingen på Meteorologisk institutt om de skal sende ut ekstremvarsel for de nærmeste 24 timer. Det er vakthavende meteorolog, statsmeteorolog Kristian Gislefoss, som sier dette til oss.

På sin nettportal "met.no" har Meteorologisk institutt lagt ut et såkalt OBS-varsel om lokalt mye nedbør mandag og natt til tirsdag i Sør-Rogaland.
For Vest- og Aust-Agder er det varslet regnbyger med lokalt mye nedbør.
For Rogaland heter det: - Lokalt mye nedbør i dag og natt til tirsdag i Sør-Rogaland, særlig mot grensen til Vest-Agder.

- Spesifiserer
I en kort samtale med Vær og vind utdyper statsmeteorolog Kristian Gislefoss at det lokalt i Vest-Agder og Sør-Rogaland kan komme opptil 70 til 100 millimeter det neste døgnet fram til kl. 08.00 tirsdag.
Vær og vind regner med at NVE (Norges vassdrags- og energidirektorat) følger opp med lokale flomvarsler.
Copyright: Bernt Lie


Tilbake

Nyheter

FEBRUARNEDBØREN I LOFOTEN: - Ny norgesrekord for ett døgns nedbør i februar på Kvitfossen i Vågan = 221,9 mm!

Bærum, 02.03.23: Klimatologisk månedsoversikt fra
Meteorologisk institutt viser bl.a. at den nye
norgesrekorden for ett døgns nedbør i februar økte til
221,9 mm på Kvitfossen i Vågan øst i Lofoten den 9.2.
Tidligere norgesrekord var på 188,3 mm.

Les mer


FØNVINDEN ØSTAFJELLS FREDAG KVELD I SIGDAL: - Tidenes nest største temperaturstigning på en klokketime

Bærum, 13.02.23: Vær og vind må gjøre en liten justering
på en tidels grad i den temperaturstigningen vi skrev om i
forgårs på klimastasjonen Sigdal-Nedre Eggedal. Den var
på 18,6 grader og ikke 18,5.
Det ble en 2.-plass og ikke ny norgesrekord!

Les mer


FØNVIND ØSTAFJELLS: - Fredag kveld steg temperaturen på Sigdal-Nedre Eggedal med hele 18,5 grader på EN time!

Bærum, 11.02.23: Her i Vestre Bærum ble vi bråvekket et
par minutter før to i natt av kraftig vind som hylte rundt
hushjørnet. Da steg temperaturen -- som følge av den
kraftige fønvinden -- på fem kvarter fra minus 3,9 grader
til åtte plussgrader!

Les mer


Nyhetsarkiv

Bernt Lie, Rudsveien 22H, 1346 Gjettum
E-post: bernt.lie38@gmail.com
Site powered by WebOfficeOne ©