Proweb Logg inn:
Brukernavn: 
Passord:

Samarbeids- partnere:

 

 







PRESIDENTVALGVÆR: - Klarværsdag i New York; maksimum 5,6 grader etter nattefrost


New York/Mandal-Eigebrekk, 07.11.12: Været i New York City kunne ikke ha vært bedre på en presidentvalgdag: Skyfritt ut gjennom hele dagen!
Og bare en svak vind til lett bris fra øst eller nordøst, etter en natt med frost i Central Park.


NRK-Fjernsynet har hatt flere innslag fra New York i løpet av valgnattssendingene. Da har sola skint, og Vær og vind kan legge til: Fra skyfri himmel! Vi har nemlig sjekket været i verdensbyen på nordøstkysten av USA tirsdag 7. november anno 2012 når det er blitt natt til onsdag her hjemme.

- Skyfritt
Ikke en eneste sky har vært å se på himmelen over New York, observert fra værstasjonen i Central Park på Manhattan, siden mandag kveld lokal tid kl. 20.00 (02.00 natt til tirsdag norsk tid).
Det ble en relativt kjølig natt i Central Park med en minimumstemperatur på minus 0,6 grader Celsius. Kl. 07.00 lokal tid var det 0,6 pluss, og ut gjennom dagen kom maks'en opp i 5,6 grader (42*F).
På det meste blåste det 3,1 m/s (7 mph), svak vind på grensen til lett bris, hovedsakelig fra nordøst.
Midt på dagen var luftens relative fuktighet nede i 35 prosent ved middgasobservasjonen kl. 13.00 lokal tid.

- Fint vær = høy valgdeltakelse?
Det skal bli interesaant å se hvorvidt det flotte høstværet i New York har ført til stor valgdeltakelse.
Valgnattshilsen
fra Bernt Lie.


Tilbake

Nyheter

FEBRUARNEDBØREN I LOFOTEN: - Ny norgesrekord for ett døgns nedbør i februar på Kvitfossen i Vågan = 221,9 mm!

Bærum, 02.03.23: Klimatologisk månedsoversikt fra
Meteorologisk institutt viser bl.a. at den nye
norgesrekorden for ett døgns nedbør i februar økte til
221,9 mm på Kvitfossen i Vågan øst i Lofoten den 9.2.
Tidligere norgesrekord var på 188,3 mm.

Les mer


FØNVINDEN ØSTAFJELLS FREDAG KVELD I SIGDAL: - Tidenes nest største temperaturstigning på en klokketime

Bærum, 13.02.23: Vær og vind må gjøre en liten justering
på en tidels grad i den temperaturstigningen vi skrev om i
forgårs på klimastasjonen Sigdal-Nedre Eggedal. Den var
på 18,6 grader og ikke 18,5.
Det ble en 2.-plass og ikke ny norgesrekord!

Les mer


FØNVIND ØSTAFJELLS: - Fredag kveld steg temperaturen på Sigdal-Nedre Eggedal med hele 18,5 grader på EN time!

Bærum, 11.02.23: Her i Vestre Bærum ble vi bråvekket et
par minutter før to i natt av kraftig vind som hylte rundt
hushjørnet. Da steg temperaturen -- som følge av den
kraftige fønvinden -- på fem kvarter fra minus 3,9 grader
til åtte plussgrader!

Les mer


Nyhetsarkiv

Bernt Lie, Rudsveien 22H, 1346 Gjettum
E-post: bernt.lie38@gmail.com
Site powered by WebOfficeOne ©