Samarbeids- partnere:





|
ADRESSA.NO: - Surr i geografien gir også surr i været; men varmt ble det i Trøndelag
Bærum, 15.04.13: - Her er lavtrykket som endelig sørger for vår i Trøndelag, skriver adressa.no i et oppslag fredag ettermiddag. Og i ingressen heter det: - Et kraftig lavtrykk i Norskehavet sørger i helgen for tosifret antall plussgrader i Trøndelag.
Det er Adresseavisens vær- og klimamedarbeider Torsten Hanssen som har signert oppslaget, som Vær og vind dessverre oppdaget først sent mandag kveld. Værsituasjonen lørdag kveld kretset omkring det meget kraftige lavtrykket på under 956 hPa som metvuw.com har utarbeidet og nettutgaven til Adresseavisen presenterte.
- Kraftig stormsentrum Lavtrykkssenteret, eller egentlig stormsenteret, lå fredag ettermiddag vest for sørspissen av Irland - med andre ord i Atlanterhavet vest for Erins grønne øy. Å plassere stormsenteret i Norskehavet er mange hundre kilometer feil. Hvorfor Vær og vind trekker dette fram tre døgn etter at saken ble lagt ut, skyldes utelukkende at adressa.no ikke har rettet denne feilplasseringen av Norskehavet til Atlanterhavet vest for Irland. Copyright: Bernt Lie
Tilbake
|
 Nyheter
TIDENES VARMESTE SEPTEMBERHELG: - Søndag toppet Sigdal-Nedre Eggedal sør i Buskerud med tangering av norgesrekorden på 28,6*C
Bærum, 12.09.23: I disse valgdager har Vær og Vind helt oversett at NIBIO-klimastasjonen Sigdal- Nedre Eggedal søndag nådde 28,6 grader i maksimumstemperatur. Det er tangering av den bare to år gamle norgesrekorden i septembervarme fra Drammen!
Les mer |
FREDAGSVARMEN I SUNNHORDLAND: - Etne bare tre tideler fra norgesrekorden i september
Mandal-Eigebrekk, 09.09.23: September har startet rekordvarm både på Øst-, Sør- og Vestlandet. En foreløpig topp kom i går, fredag, da den nye klimastasjonen Etne II i Etne i Sunnhordland nådde 28,3*C i maks.temp. mens Stavanger endte på 27,5.
Les mer |
SOMMERENS TREDJE TROPENATT: - Ikke kjøligere enn 20,6 grader på Hammerfest Lufthavn i natt
Bærum, 03.08.23: Temperaturen i natt på Hammerfest Lufthavn gikk ikke under 20,6 grader mellom åtte i går kveld og åtte i morges. Vær og Vind kan dermed notere årets -- og sommerens -- tredje tropenatt i det laaange landet vårt...
Les mer |
Nyhetsarkiv
|