Samarbeids- partnere:





|
SUNNDALSØRA: - Døgnmiddeltemperaturen mandag på 14,5 grader er enda høyere enn hva som er normalt der sist i juli og først i august
Bærum, 16.04.13: Industristedet Sunndalsøra har uten tvil vært det varmeste stedet i det lange landet vårt mandag på bakgrunn av døgnmiddeltemperaturen. Basert på de 24 timevise temperaturutloggingene havner døgnmidlet på 14,5 grader, mot normalt 4,9*C.
Etter som minimumstemperaturen mandag på Sunndalsøra i Møre og Romsdal holdt seg så høyt som 11,9 grader, og maksimum'en endte på 17,3 grader, blir det en usedvanlig høy døgnmiddeltemperatur. En time før siste timevise temperatur kl. 01.00 sommertid er logget ut, ender døgnmidlet på 14,5 grader. Det er hele 9,6 grader høyere enn normalt på den miderste april-dagen!
- Varmere enn normalt om sommeren Følger vi normalkurven for døgnmiddeltemperaturene på Sunndalsøra (normalperioden 1961 - 1990), har den sitt toppnivå på 14,3 grader. Det skjer i dagene f.o.m. den 28. juli t.o.m. den 6. august. Mandag var det altså 14,5! Copyright: Bernt Lie
Tilbake
|
 Nyheter
FEBRUARNEDBØREN I LOFOTEN: - Ny norgesrekord for ett døgns nedbør i februar på Kvitfossen i Vågan = 221,9 mm!
Bærum, 02.03.23: Klimatologisk månedsoversikt fra Meteorologisk institutt viser bl.a. at den nye norgesrekorden for ett døgns nedbør i februar økte til 221,9 mm på Kvitfossen i Vågan øst i Lofoten den 9.2. Tidligere norgesrekord var på 188,3 mm.
Les mer |
FØNVINDEN ØSTAFJELLS FREDAG KVELD I SIGDAL: - Tidenes nest største temperaturstigning på en klokketime
Bærum, 13.02.23: Vær og vind må gjøre en liten justering på en tidels grad i den temperaturstigningen vi skrev om i forgårs på klimastasjonen Sigdal-Nedre Eggedal. Den var på 18,6 grader og ikke 18,5. Det ble en 2.-plass og ikke ny norgesrekord!
Les mer |
FØNVIND ØSTAFJELLS: - Fredag kveld steg temperaturen på Sigdal-Nedre Eggedal med hele 18,5 grader på EN time!
Bærum, 11.02.23: Her i Vestre Bærum ble vi bråvekket et par minutter før to i natt av kraftig vind som hylte rundt hushjørnet. Da steg temperaturen -- som følge av den kraftige fønvinden -- på fem kvarter fra minus 3,9 grader til åtte plussgrader!
Les mer |
Nyhetsarkiv
|