Samarbeids- partnere:





|
SVOLVÆR CALLING: - Landsmøtedeltakerne i Presseveteranene i Norge møttes i høysommervarme under Svolværgeita; vindstille og skyfritt vær
Svolvær, 06.06.12: De ca 130 delegatene til Landsmøtet i Presseveteranene i Norge - der den ansvarlige for Vær og vind er én av de mange - ble ønsket velkommen av de lokale værguder til vindstille og skyfritt vær og temperaturer på høysommernivå.
Vær og vind har ankommet til et helt nytt sted for oss som har øye for det helt spesielle og til dels ekstreme været i Norge og ellers i verden. Svolvær er byen i Vågan kommune, ved foten av det berømte fjellet Svolværgeita. Det aldeles nydelige været som hele Nord-Norge har hatt i vel to uker nå, fortsetter over i de fire dagene som tidligere redaktører og journalister, eller aktive i pressen som har fylt 60 år, er samlet til Landsmøtet 2013 her i byen.
- Ikke noe vær på flyplassen Etter inntatt lunsj for ca 130 delegater på Anker Brygge ønsket Vær og vind å bli oppdatert på hvor VARMT det virkelig var da vi startet lunsjen ved 14-tiden. På eKlima var det ikke noe å finne fra 85450 Svolvær Lufthavn i dag, torsdag. Fra 85380 Skrova Fyr ble det rapportert svak østlig vind, skyfritt og 19,6 grader. Innen i byen anslår vi temperaturen på gefühlen til å være 24 - 25 grader, vel å merke i skyggen! Dette er jo en temperatur som de færreste av oss sørfra opplevde da mai måned var på sitt aller varmeste. Og så befinner vi oss i Øst-Lofoten! Vi håper alle sammen at Svolvær vil by på like fint vær til over helgen når landsmøtet er avsluttet. Ettermiddagshøysommervarmehilsen fra Bernt Lie.
Tilbake
|
 Nyheter
TIDENES VARMESTE SEPTEMBERHELG: - Søndag toppet Sigdal-Nedre Eggedal sør i Buskerud med tangering av norgesrekorden på 28,6*C
Bærum, 12.09.23: I disse valgdager har Vær og Vind helt oversett at NIBIO-klimastasjonen Sigdal- Nedre Eggedal søndag nådde 28,6 grader i maksimumstemperatur. Det er tangering av den bare to år gamle norgesrekorden i septembervarme fra Drammen!
Les mer |
FREDAGSVARMEN I SUNNHORDLAND: - Etne bare tre tideler fra norgesrekorden i september
Mandal-Eigebrekk, 09.09.23: September har startet rekordvarm både på Øst-, Sør- og Vestlandet. En foreløpig topp kom i går, fredag, da den nye klimastasjonen Etne II i Etne i Sunnhordland nådde 28,3*C i maks.temp. mens Stavanger endte på 27,5.
Les mer |
SOMMERENS TREDJE TROPENATT: - Ikke kjøligere enn 20,6 grader på Hammerfest Lufthavn i natt
Bærum, 03.08.23: Temperaturen i natt på Hammerfest Lufthavn gikk ikke under 20,6 grader mellom åtte i går kveld og åtte i morges. Vær og Vind kan dermed notere årets -- og sommerens -- tredje tropenatt i det laaange landet vårt...
Les mer |
Nyhetsarkiv
|