Samarbeids- partnere:





|
MER TROPEVARME: - Lørdagens 30,5 på Namsskogan det varmeste i Nord-Trøndelag siden 2008
Bærum, 27.07.13: Vær og vind mente i går at det nå var slutt på de tropevarme stedene i juli. Værgudene i Nord-Trøndelag fylke ville noe annet! Lørdag ble landets høyeste temperatur 30,5 grader, logget ut på Namsskogan, som eneste sted med tropevarme.
- Lørdagens varmetopp med 30,5 grader på Namsskogan er det varmeste som har vært noe sted i Nord-Trøndelag fylke, kan Vær og vind konstatere fra et hovedstadsområde der ettermiddagsbygene har gått. Både tidlig og sent i juli for fem år siden var det tropevarmt, med disse maksimumstemperaturene de ulike stedene i fylket:
* 31,6 grader Meråker-Vardetun den 26.7. * 31,2 grader Namsskogan den 27.7. * 30,9 grader Verdal-Reppe også den 27.7. * 30,6 grader Steinkjer-Søndre Egge den 29.7. (Olsokdagen) * 30,5 grader Namdalseid-Vengstad den 27.7., og Namsos Lufthavn den 30.7. * 30,1 grader Snåsa-Kjevlia den 27.7. NB: I dag, lørdag, var det bare Namsskogan i hele landet som kunne glede seg over tropevarme. Gartland Jernbanestasjon i Grong noterte seg for 29,3 grader og Meråker-Vardetun 27,6 grader. Copyright: Bernt Lie
Tilbake
|
 Nyheter
TIDENES VARMESTE SEPTEMBERHELG: - Søndag toppet Sigdal-Nedre Eggedal sør i Buskerud med tangering av norgesrekorden på 28,6*C
Bærum, 12.09.23: I disse valgdager har Vær og Vind helt oversett at NIBIO-klimastasjonen Sigdal- Nedre Eggedal søndag nådde 28,6 grader i maksimumstemperatur. Det er tangering av den bare to år gamle norgesrekorden i septembervarme fra Drammen!
Les mer |
FREDAGSVARMEN I SUNNHORDLAND: - Etne bare tre tideler fra norgesrekorden i september
Mandal-Eigebrekk, 09.09.23: September har startet rekordvarm både på Øst-, Sør- og Vestlandet. En foreløpig topp kom i går, fredag, da den nye klimastasjonen Etne II i Etne i Sunnhordland nådde 28,3*C i maks.temp. mens Stavanger endte på 27,5.
Les mer |
SOMMERENS TREDJE TROPENATT: - Ikke kjøligere enn 20,6 grader på Hammerfest Lufthavn i natt
Bærum, 03.08.23: Temperaturen i natt på Hammerfest Lufthavn gikk ikke under 20,6 grader mellom åtte i går kveld og åtte i morges. Vær og Vind kan dermed notere årets -- og sommerens -- tredje tropenatt i det laaange landet vårt...
Les mer |
Nyhetsarkiv
|