Samarbeids- partnere:





|
RETTELSE: - Feil i ukeminimum'en i forrige uke; bare Sandhaug kaldest med minus 24,6 grader på mandag
Bærum, 22.11.13: På grunn av en feillesning av døgnets minimumstemperatur på "yr.no" fredag den 15.11. til minus 24,6 grader i stedet for minus 24,5 ble Cuovddatmohkki omtalt som det andre stedet i landet vårt som sørget for den laveste temp'en i uke 46.
Vær og vind beklager lesefeilen - vi skal sørge for heretter å ha nypussede PC-briller når vi redigerer stoffet på denne værsiden. Fasit fra uke 46 var at Sandhaug på Hardangervidda vest ble alene med minimum'en på minus 24,6 grader. Fredagsettermiddagshilsen fra Bernt Lie
Tilbake
|
 Nyheter
EKSTREM DESEMBERVARME: - Tafjord satte ny desembervarmerekord med 18,7*C i dag
Bærum, 01.12.24: Søndagens varmeblaff over indre fjordstrøk på Sunnmøre ga en ny norgesrekord for desember-varme. Ikke uventet var det Tafjord som overtok norgesrekorden med en margin på fire tideler, til hele 18,7 grader, på desembers første dag.
Les mer |
FORELØPIG SISTE TROPENATT: -- I Narvik ble det ikke kjøligere enn 20,3*C i natt
Mandal-Eigebrekk, 10.09.24: Det varme været i Nord- Norge ga ytterligere en tropenatt nord i det lange Nordland fylke i natt. Nyheten ble brakt ut fra en av de kvinnelige statsmeteorologene i Tromsø, som glemte å fortelle hva temp'en hadde vært.
Les mer |
TROPENATT I NATT: - Sjeldent varm natt i natt på Sør-Helgeland og indre Sunnmøre
Mandal-Eigebrekk, 09.09.24: Ved tre av Meteorologiskes målestasjoner ble det natt til i dag registrert tropenatt, dvs. at nattetemperaturene fram til åtte i morges ikke gikk under 20,0 grader. Til å være såpass sent i september er dette sjeldent!
Les mer |
Nyhetsarkiv
|