Samarbeids- partnere:





|
HJÆÆÆLP: - Sol fra skyfri himmel lørdag morgen noen få steder på Østlandet og Sørlandet
Bærum, 08.03.14: Etter tidenes gråeste og våteste start på et nytt år kunne folk flere steder på Øst- og Sørlandet våkne til blå himmel og sol, det siste litt avhengig av når man slo opp øynene. Vær og vind ble så giret av dette at vi måtte melde fra!
- Tenk å se blå himmel og sol! Det var de hyggelige realiteter mange våknet til i morges, lørdag. Vær og vind ble nesten paralysert av fenomenet, i alle fall så påvirket at vi skred til verket med å finne ut hvor det var pent vær. Værportalen "yr.no" hjalp oss med å finne vær og temperaturer fra kl. 07.00 på morgenen, dette på et tidspunkt da solen mange steder enda ikke hadde stått opp. Men det hadde vi!
- Lørdag morgen kl. 07.00 På de i alt 210 værstasjonene i Sør- og Midt-Norge, altså hele landet unntatt de tre nordligste fylkene, er det 33 av dem som også utfører visuelle observasjoner og derfor observerer nedbørtyper, skydekke, synsvidde (siktbarhet) og selve været med sine til sammen 99 kodetall. Fra denne oversikten på "yr.no" har Vær og vind produsert denne oversikten:
Sarpsborg: Klarvær og 3,2*C Gardermoen: Klarvær og 3,1*C Oslo-Blindern: Lettskyet og 3,2*C Drevsjø: Snø og minus 2,5*C Flisa II i Solør: Klarvær og 2,8*C Venabu i Ringebu: Snø og minus 3,8*C Bråtå-Slettom i Skjåk: Snø og minus 0,8*C Fokstugu: Snø og minus 3,8*C Nesbyen: Klarvær og 4,5*C Kongsberg: Lettskyet og minus 0,3*C Veggli II i Numedal: Lettskyet og 2,0*C Nelaug-Jernbanestasjonen: Klarvær og 2,0*C Konsmo-Høyland: Lettskyet og 2,2*C Lindesnes Fyr: Lettskyet og 4,5*C Farsund-Lista Fyr: Lettskyet og 4,7*C Eik-Hove: Skyet og 4,2*C Sauda: Kratig regn og 4,7*C Kvamsøy i Hardanger: Regnbyger og 4,4*C Kvamskogen: Tåke og 1,8*C Bergen-Florida: Delvis skyet og 5,4*C Takle i ytre Sogn: Delvis skyet og 4,8*C Vangsnes i Sogn: Regn og 4,7*C Førde-Tefre: Skyet og 5,3*C Sandane i Nordfjord: Regnbyger og 3.2*C Fiskåbygd: Skyet og 4,4*C Vigra: Regnbyger og 4,7*C Sunndalsøra III: Delvis skyet og 7,3*C Røros Lufthavn: Delvis skyet og minus 2,2*C Oppdal-Sæter: Skyet og minus 2,0*C Trondheim-Voll: Skyet og 4,2*C Ørland-Flyplassen: Regnbyger og 4,4*C Verdal-Reppe: Skyet og 3,0*C Nordli-Holand: Snø og minus 1,1 grader.
- Akkurat nå Nå cirka et kvarter over ti har noen små rester av bukleskyer eller godværshaugskyer pluss slørskystriper dukket opp på himmelen over vestre Bærum. De er kanskje varselet om at det senere på lørdagen - der det inntil nå har vært klarvær eller lettskyet og pent vær - vil skye til igjen. - Men vi har i alle fall både sett og følt solen, melder Vær og vind avslutningsvis i denne glad-vær-saken. Copyright: Bernt Lie
Tilbake
|
 Nyheter
TIDENES VARMESTE SEPTEMBERHELG: - Søndag toppet Sigdal-Nedre Eggedal sør i Buskerud med tangering av norgesrekorden på 28,6*C
Bærum, 12.09.23: I disse valgdager har Vær og Vind helt oversett at NIBIO-klimastasjonen Sigdal- Nedre Eggedal søndag nådde 28,6 grader i maksimumstemperatur. Det er tangering av den bare to år gamle norgesrekorden i septembervarme fra Drammen!
Les mer |
FREDAGSVARMEN I SUNNHORDLAND: - Etne bare tre tideler fra norgesrekorden i september
Mandal-Eigebrekk, 09.09.23: September har startet rekordvarm både på Øst-, Sør- og Vestlandet. En foreløpig topp kom i går, fredag, da den nye klimastasjonen Etne II i Etne i Sunnhordland nådde 28,3*C i maks.temp. mens Stavanger endte på 27,5.
Les mer |
SOMMERENS TREDJE TROPENATT: - Ikke kjøligere enn 20,6 grader på Hammerfest Lufthavn i natt
Bærum, 03.08.23: Temperaturen i natt på Hammerfest Lufthavn gikk ikke under 20,6 grader mellom åtte i går kveld og åtte i morges. Vær og Vind kan dermed notere årets -- og sommerens -- tredje tropenatt i det laaange landet vårt...
Les mer |
Nyhetsarkiv
|