Samarbeids- partnere:





|
NY NORGESREKORD PÅ YR.NO:- 287,8 mm nedbør på Overhalla i Namdalensøndag
New York, 18.10.15: Meteorologisk institutts offisielle værstasjon Overhalla-Skogmo fikk iføle nettstedet yr.no søndag ikke mindre enn 287,8 mm nedbør i løpet av de 12 timene fra åtte i morges til åtte i kveld norsk sommertid. Ny norgesrekord!
Så lenge automatikken får råde på Meteorologisk institutt, kan det helt utrolige forekomme! Ettersom ingen har rettet det opp i løpet av de to siste timene, konstaterer Vær og vind at det ikke bare er satt en ny norgesrekord for ett døgns nedbør, men for 12 timer! Vi gratulerer Nord-Trøndelag fylke med den nye norgesrekorden. - - - Fra denne siden av Atlanteren kan vi ikke melde om en enestre regndråpe i de tre dagene vi har trålet New York på kryss og tvers, men derimot har opplevd to klarværsdager og en penværsdag - midt på dagen i dag, søndag, var det faktisk halvskyet, pent vær med opptil fire åttedels skydekke. Men sol! Vennligst bær over med mulige korrektur- eller slagfeil; disse sakene her fra NY skrives inn fra iPad'en og ikke PCen. Copyright:Bernt Lie
Tilbake
|
 Nyheter
FEBRUARNEDBØREN I LOFOTEN: - Ny norgesrekord for ett døgns nedbør i februar på Kvitfossen i Vågan = 221,9 mm!
Bærum, 02.03.23: Klimatologisk månedsoversikt fra Meteorologisk institutt viser bl.a. at den nye norgesrekorden for ett døgns nedbør i februar økte til 221,9 mm på Kvitfossen i Vågan øst i Lofoten den 9.2. Tidligere norgesrekord var på 188,3 mm.
Les mer |
FØNVINDEN ØSTAFJELLS FREDAG KVELD I SIGDAL: - Tidenes nest største temperaturstigning på en klokketime
Bærum, 13.02.23: Vær og vind må gjøre en liten justering på en tidels grad i den temperaturstigningen vi skrev om i forgårs på klimastasjonen Sigdal-Nedre Eggedal. Den var på 18,6 grader og ikke 18,5. Det ble en 2.-plass og ikke ny norgesrekord!
Les mer |
FØNVIND ØSTAFJELLS: - Fredag kveld steg temperaturen på Sigdal-Nedre Eggedal med hele 18,5 grader på EN time!
Bærum, 11.02.23: Her i Vestre Bærum ble vi bråvekket et par minutter før to i natt av kraftig vind som hylte rundt hushjørnet. Da steg temperaturen -- som følge av den kraftige fønvinden -- på fem kvarter fra minus 3,9 grader til åtte plussgrader!
Les mer |
Nyhetsarkiv
|