Samarbeids- partnere:





|
SESONGSLUTT PÅ GRESKE ØYER: - Seksdagersferie på Aegina er slutt; hjemreise torsdag ettermiddag
GR-Aegina, 19.10.16: Vær og vinds en ukes ferie i Hellas, hovedsakelig tilbrakt på øyen Aegina en kort båtreise ut fra Athens havneby Pireus. Det går mot slutten på sommerens turistsesong her nede der temperaturen siste uke har vært opp i 27*C.
Vi skal overhodet ikke klage over været her på øyen Aegina. De siste seks dagene har maks.-temp'en vært mellom 24 og 27 grader - helt uoffisielt etter som øyen ikke har noen værstasjon, så vidt vi vet. Temperaturen i havet har vært oppe i minst 22 grader, slik den var på den langgrunne stranden nedenfor hotellet vårt, Klonos, idet oktobersolen gikk i havet ved 18.15-tiden. Øyen Aegina ser ut til å være godt kjent blant nordmenn. Blant dem traff vi en privat reisegruppe fra Kristiansand S. som var innom her noen dager på deres øy-hopping av to ukers varighet.
- Sesongslutt Når oktober er over, betraktes sommersesongen som avsluttet for 2016. Neste års sommersesong starter i god tid til påske, som neste år kommer ganske sent.
- - - Vær og vind ser ikkefram til å være ved hjemmebasen i Bærum torsdag kveld. Copyright: Bernt Lie
Tilbake
|
 Nyheter
TIDENES VARMESTE SEPTEMBERHELG: - Søndag toppet Sigdal-Nedre Eggedal sør i Buskerud med tangering av norgesrekorden på 28,6*C
Bærum, 12.09.23: I disse valgdager har Vær og Vind helt oversett at NIBIO-klimastasjonen Sigdal- Nedre Eggedal søndag nådde 28,6 grader i maksimumstemperatur. Det er tangering av den bare to år gamle norgesrekorden i septembervarme fra Drammen!
Les mer |
FREDAGSVARMEN I SUNNHORDLAND: - Etne bare tre tideler fra norgesrekorden i september
Mandal-Eigebrekk, 09.09.23: September har startet rekordvarm både på Øst-, Sør- og Vestlandet. En foreløpig topp kom i går, fredag, da den nye klimastasjonen Etne II i Etne i Sunnhordland nådde 28,3*C i maks.temp. mens Stavanger endte på 27,5.
Les mer |
SOMMERENS TREDJE TROPENATT: - Ikke kjøligere enn 20,6 grader på Hammerfest Lufthavn i natt
Bærum, 03.08.23: Temperaturen i natt på Hammerfest Lufthavn gikk ikke under 20,6 grader mellom åtte i går kveld og åtte i morges. Vær og Vind kan dermed notere årets -- og sommerens -- tredje tropenatt i det laaange landet vårt...
Les mer |
Nyhetsarkiv
|