Samarbeids- partnere:





|
SØRLANDSREGNET: - Opptil 58,2 mm i Aust-Agder fra torsdag kveld til i kveld
Bærum, 20.10.17: Før det egentlige regnværet opp fra sør på Sørlandet satte inn i middags, hadde det allerede kommet en god del nedbør i løpet an natten til i dag. Ifølge nettportalen "yr.no" har det de siste 24 timene kommet 58,2 mm på Landvik!
De seneste radarplottene fra Meteorologisk institutts to radarer som dekker Øst- og Sørlandet, viser at første omgang av det kraftigste regnværet har trukket nordover og nå har nådd inn over indre strøk og av Agder og langs Langfjella. I skrivende stund ved 22- tiden fredag er det ikke kraftig regnvær noe sted på Agder, etter hva Vær og vind kan se. På radaranimasjonene til DMI (Danmarks Meteorologiske Institut) ligger det mer nedbør over dansk fast- og øyland, som er på vei norover til oss. Det skal bli spennende å se hvor våt den kommende natten blir, spesielt langs kysten av begge Agder-fylkene.
- Grimstad og Kristiansand S. I tllegg til Landviks 58,2 mm siste 24 timer fram til åtte i kveld ligger Kristiansand-Holdalsnuten på annenplass med sine 41,2 mm nedbør i det uoffisielle nedbørdøgnet kveld-til-kveld. Copyright: Bernt Lie
Tilbake
|
 Nyheter
FEBRUARNEDBØREN I LOFOTEN: - Ny norgesrekord for ett døgns nedbør i februar på Kvitfossen i Vågan = 221,9 mm!
Bærum, 02.03.23: Klimatologisk månedsoversikt fra Meteorologisk institutt viser bl.a. at den nye norgesrekorden for ett døgns nedbør i februar økte til 221,9 mm på Kvitfossen i Vågan øst i Lofoten den 9.2. Tidligere norgesrekord var på 188,3 mm.
Les mer |
FØNVINDEN ØSTAFJELLS FREDAG KVELD I SIGDAL: - Tidenes nest største temperaturstigning på en klokketime
Bærum, 13.02.23: Vær og vind må gjøre en liten justering på en tidels grad i den temperaturstigningen vi skrev om i forgårs på klimastasjonen Sigdal-Nedre Eggedal. Den var på 18,6 grader og ikke 18,5. Det ble en 2.-plass og ikke ny norgesrekord!
Les mer |
FØNVIND ØSTAFJELLS: - Fredag kveld steg temperaturen på Sigdal-Nedre Eggedal med hele 18,5 grader på EN time!
Bærum, 11.02.23: Her i Vestre Bærum ble vi bråvekket et par minutter før to i natt av kraftig vind som hylte rundt hushjørnet. Da steg temperaturen -- som følge av den kraftige fønvinden -- på fem kvarter fra minus 3,9 grader til åtte plussgrader!
Les mer |
Nyhetsarkiv
|