Samarbeids- partnere:





|
AINA-REGNVÆRET: - Flere steder i Hordaland fikk 80 - 90 mm siste døgn; Gullfjellet i Bergen leder med 284,6 mm på tre døgn
Bærum, 08.12.17: Det tredje døgnet på rad på voldsomt regnvær spesielt i Hordaland og Rogaland sørget for nye 80 - 90 mm nedbør på det meste. Innen Bergen by og kommune er det Gullfjellet (310 m.o.h.) som har fått mest: 284,6 mm siste 72 timer!
Bare en bitte-liten oppsummering av regnværet vestpå de siste tre døgnene: Ifølge Vær og vinds søk i Meteorologisk institutts eKlima-database leder Gullfjellet i Bergen med 284,6 mm. Siste døgn kom det 90,8 mm! Vi beklager at vi i en altfor travel formiddag med ikke- værmessige oppdrag ikke har fått plottet inn de verste vindkastene som ekstremværet Alva har sørget for. Copyright: Bernt Lie
Tilbake
|
 Nyheter
EKSTREM DESEMBERVARME: - Tafjord satte ny desembervarmerekord med 18,7*C i dag
Bærum, 01.12.24: Søndagens varmeblaff over indre fjordstrøk på Sunnmøre ga en ny norgesrekord for desember-varme. Ikke uventet var det Tafjord som overtok norgesrekorden med en margin på fire tideler, til hele 18,7 grader, på desembers første dag.
Les mer |
FORELØPIG SISTE TROPENATT: -- I Narvik ble det ikke kjøligere enn 20,3*C i natt
Mandal-Eigebrekk, 10.09.24: Det varme været i Nord- Norge ga ytterligere en tropenatt nord i det lange Nordland fylke i natt. Nyheten ble brakt ut fra en av de kvinnelige statsmeteorologene i Tromsø, som glemte å fortelle hva temp'en hadde vært.
Les mer |
TROPENATT I NATT: - Sjeldent varm natt i natt på Sør-Helgeland og indre Sunnmøre
Mandal-Eigebrekk, 09.09.24: Ved tre av Meteorologiskes målestasjoner ble det natt til i dag registrert tropenatt, dvs. at nattetemperaturene fram til åtte i morges ikke gikk under 20,0 grader. Til å være såpass sent i september er dette sjeldent!
Les mer |
Nyhetsarkiv
|