Samarbeids- partnere:





|
33,8*C I DAG NY NORGESREKORD DEN 26.6.: - Oslos gamle rekord på dagens dato fra 1891 slått med 1,3 grader
Mandal-Eigebrekk, 26.6.18: Landets høyeste maksimum i dag - 33,8 grader på Sigdal-Nedre Eggedal - ble ny norgesrekord på dagens dato den 26. juni. Oslos gamle rekord fra 1891 ble slått med 1,3 grader. Buskerud og Telemark var mest tropevarmt i dag.
- Det har aldri noe år vært så varmt på en 26. juni som det var i dag på Sigdal-Nedre Eggedal. Den lokale maks'en endte på 33,8 grader, hele 1,3 grader høyere enn en måling fra Oslo-Observatoriet ved Solli i 1891, kan Vær og vind fortelle omverdenen i en sen kveldstime. Dagens 33,8*C er sommerens hittil høyeste notering! Men ellers står fortsatt gamle fylkesvarmerekorder i de to varmeste fylkene østafjells i dag, Buskerud og Telemark.
- Her var det tropevarmt Vær og vind har listet ut de offisielle målestedene som hadde norsk tropevarme i dag, slik vi har hentet dem ut fra eKlima-databsen hos Meteorologisk institutt. Vi har merket oss at to av de varmeste stedene ikke var kommet med blant de fem på VARMEST i nettportalen "yr.no" i kveld:
* 33,8 grader Sigdal-Nedre Eggedal * 33,5 grade Busnes i Notodden * 33,1 grader Gulsvik Jernbanestasjon * 32,0 grader Drammen-Berskog * 31,6 grader Nesbyen-Todokk * 31,3 grader Flesberg i Numedal * 31,0 grader Veggli II også i Numedal, og Hokksund- NIBIO * 30,8 grader Valle i Setesdal * 30,6 grader Vestfossen i Øvre Eiker * 30,3 grader Notodden Flyplass * 30,2 grader Kongsberg Brannstasjon * 30,1 grader Skotselv i Øvre Eiker. Copyright: Bernt Lie
Tilbake
|
 Nyheter
TIDENES VARMESTE SEPTEMBERHELG: - Søndag toppet Sigdal-Nedre Eggedal sør i Buskerud med tangering av norgesrekorden på 28,6*C
Bærum, 12.09.23: I disse valgdager har Vær og Vind helt oversett at NIBIO-klimastasjonen Sigdal- Nedre Eggedal søndag nådde 28,6 grader i maksimumstemperatur. Det er tangering av den bare to år gamle norgesrekorden i septembervarme fra Drammen!
Les mer |
FREDAGSVARMEN I SUNNHORDLAND: - Etne bare tre tideler fra norgesrekorden i september
Mandal-Eigebrekk, 09.09.23: September har startet rekordvarm både på Øst-, Sør- og Vestlandet. En foreløpig topp kom i går, fredag, da den nye klimastasjonen Etne II i Etne i Sunnhordland nådde 28,3*C i maks.temp. mens Stavanger endte på 27,5.
Les mer |
SOMMERENS TREDJE TROPENATT: - Ikke kjøligere enn 20,6 grader på Hammerfest Lufthavn i natt
Bærum, 03.08.23: Temperaturen i natt på Hammerfest Lufthavn gikk ikke under 20,6 grader mellom åtte i går kveld og åtte i morges. Vær og Vind kan dermed notere årets -- og sommerens -- tredje tropenatt i det laaange landet vårt...
Les mer |
Nyhetsarkiv
|