Samarbeids- partnere:





|
TRE TROPEVARME STEDER TIRSDAG: - Kvamsøy i Hardanger varmest med 31,1 grader
Mandal-Eigebrekk, 10.07.18: Så sent som ved 23.15-tiden i kveld var bare et lite fåtall av dagens temperaturer kommet inn i eKlima-databasen på Meteorologisk institutt. Derfor ser Vær og vind seg nødt til å gjengi de 5 høyeste maks'ene fra "yr.no"
Mer enn tre timer etter aftenobservasjonen kl. 20.00 CEST i kveld er det fortsatt bare et lite antall stasjoner som ligger i Meteorologisk institutts eKlima-database med dagens ekstremtemperaturer. Ergo må Vær og vind bare gjengi de fem høyeste maks'ene slik de ligger ute på nettportalen "yr.no":
* 31,1 grader Kvamsøy i Hardanger * 30,7 grader Gulsvik Jernbanestasjon * 30,0 grader Kise på Hedmark * 29,9 grader Drammen-Berskog * 29,8 grader Sauda i Ryfylke.
- 18 tropedager på Gulsvik Gulsvik Jernbanestasjon rykker nærmere den absolutte norgesrekorden for antall tropedager i ett år. Med dagens notering på 30,7*C er dagens den 18de i år - trenger bare tre dager til i løpet av sommeren for å sette ny norgesrekord. Copyright: Bernt Lie
Tilbake
|
 Nyheter
TIDENES VARMESTE SEPTEMBERHELG: - Søndag toppet Sigdal-Nedre Eggedal sør i Buskerud med tangering av norgesrekorden på 28,6*C
Bærum, 12.09.23: I disse valgdager har Vær og Vind helt oversett at NIBIO-klimastasjonen Sigdal- Nedre Eggedal søndag nådde 28,6 grader i maksimumstemperatur. Det er tangering av den bare to år gamle norgesrekorden i septembervarme fra Drammen!
Les mer |
FREDAGSVARMEN I SUNNHORDLAND: - Etne bare tre tideler fra norgesrekorden i september
Mandal-Eigebrekk, 09.09.23: September har startet rekordvarm både på Øst-, Sør- og Vestlandet. En foreløpig topp kom i går, fredag, da den nye klimastasjonen Etne II i Etne i Sunnhordland nådde 28,3*C i maks.temp. mens Stavanger endte på 27,5.
Les mer |
SOMMERENS TREDJE TROPENATT: - Ikke kjøligere enn 20,6 grader på Hammerfest Lufthavn i natt
Bærum, 03.08.23: Temperaturen i natt på Hammerfest Lufthavn gikk ikke under 20,6 grader mellom åtte i går kveld og åtte i morges. Vær og Vind kan dermed notere årets -- og sommerens -- tredje tropenatt i det laaange landet vårt...
Les mer |
Nyhetsarkiv
|